Püramiid

Eesti Päevaleht: Sel nädalal algab kaks uut telemängu

Laupäeval enam-vähem ühel ajal jõuavad vaataja ette kaks uut telemängu. ETV toob ekraanile noorte keskkonnaviktoriini “Rohekas”, TV3 sõnaseletusmängu “Püramiid”.

“Rohekas”

Uus 15-saateline keskkonnamäng “Rohekas” on koolilaste viktoriin, milles osaleb 24 kooli igast Eesti maakonnast. Oma loodus- ja keskkonnaalased teadmised panevad proovile gümnasistid ja põhikooli lõpuklassi õpilased. Režissöör Maire Radsini sõnul on “Rohekas” mõeldud vaatamiseks kogu perele. Võitjat aitab selgitada žürii esimees Mati Kaal. Igale saatele lisab oma küsimusega kaalu tuntud loodusemees ning Hardo Aasmäe esitatav “maailmaküsimus”. Lisaks teevad õpilased kaks videofilmi: ühe sellest, mida nad peavad oma kodukandi avastamata pärliks, ja teise kodukandi häbiplekist. Mängu juhib Vahur Kersna. Esimeses saates võistlevad Haljala ja Järva-Jaani gümnaasiumi ning Rõngu keskkooli võistkond.

Saatesarja toodavad koostöös OÜ Videomeedia ja ETV. Produtsent Toomas Lepp. “Rohekat” rahastab keskkonnainvesteeringute keskus.

Püramiid

“Püramiid” on telemäng, mille formaat (“Pyramid”) loodi USA-s 1973. aastal ning on võitnud parima telemängu kategoorias üheksa Emmy auhinda.

Sisult on “Püramiid” sõnaseletusmäng, kuid selle kiired seletajad-arvajad võivad võita suuri rahalisi auhindu. Iga saate auhinnafond on 50 000 krooni.

“Püramiidi” saates võistleb kaks paari (mõlemas üks prominent ja mängija), kes peavad etteantud sõna ära arvama. Sõna tuleb paarilisele selgeks teha seda nimetamata.

Avasaate prominentideks on näitleja Tarvo Krall ja Cosmopolitani peatoimetaja Merle Liivak. Telemängu juhib Teet Margna.

Autor: Liivi Šein