Püramiid

Naistemaailm: Tele-Alias

4. märtsil algab TV3s uus telemäng “Püramiid”, mida hakkab juhtima Teet Margna. “Püramiid” meenutab populaarset sõnaseletusmängu “Alias”. Saates on kaks mängijat, kes on avaldanud soovi osaleda, ja neid abistab kaks tuntud Eesti inimest, keda kutsutakse.

Sõnaseletusmänguga saab teenida 50 000
Maksimaalselt on ühel mängijal võimalik võita ühes saates 50 000 krooni. Missugused on mängureeglid täpsemalt, saate lugeda järgmisest Nädala numbrist. Täna intervjuu saatejuhi ja produtsendi Teet Margnaga.
Kuidas ma saatesse saan?
Tuleb registreerida ennast meiliaadressil pyramiid@tv3.ee. Seejärel me kutsume registreerunud inimesed TV3 ja testime neid. See tähendab, et me mängime nendega Aliast. Me tahame ju, et mängijatel läheks saates hästi, sellepärast peavad nad tundma ennast sõnaseletusmängus kindlalt. Saatesse saab kandideerida alates 18. eluaastast.
Kes on need tuntud eesti inimesed, kes tavamängijat aitavad?
Tänaseks oleme rääkinud umbes kümmekonna inimesega. Need on näiteks Tarvo Krall, Anne Veesaar, Henrik Normann, Emil Rutiku, Merle Liivak, Helena-Reet Ennet.
Üks kuulus inimene osaleb niisiis mitmes saates?
Praegu oleme nii mõelnud, et üks kuulsuste paar on kahes-kolmes saates järjest. Aja jooksul selgub ka, kellel neist tuntud inimestest mäng paremini välja tuleb, sest me tahame, et neist oleks võimalikult palju abi mängijatele, kes ju raha peale mängivad.
Mängijatel on võimalik teenida kuni 50 000 krooni. Aga kuulsused? Kas nendele maksab saate tootja?
Jah. See tasu on oluliselt väiksem kui mängijad võivad saates saada, aga sümboolse tasu nad ikka saavad.
Sina oled “Püramiidi” saatejuht. Kas tuli igatsus pärast nelja-aastast vaheaega ekraanile naasta?

Ma ei oska selle igatsuse kohta öelda. Kui ma “Kuldvillakust” loobusin, siis ei olnud see põhimõtteline otsus, et ma enam kunagi ei soovi olla saatejuht. See oli konkreetsete tingimuste ja olude tõttu tehtud samm. Ma ei ole neli aastat ekraanil olnud ja ma olen nautinud produtsendi tööd, sest kõik on läinud tipp-topp. [Margna on näiteks “Rooside sõja” produtsent.] Aga vaikimisi olen juba paar aastat mõelnud, et tegelikult võiks mingi hetk tagasi tulla. Ja kui tagasi tulla, siis tahaks enam-vähem kindla peale õnnestuda ehk teha, mis mulle sobib.
Ja “Püramiid” tundus see õige olevat?

“Püramiidi” nägin esimest korda poolteist aastat tagasi ja sama kaua on TV3ga kestnud protsess, kas osta see mäng või mitte. Tollest ajast olen mängu oma mõtetes kandnud ja mõelnud, et see on sobiv. Põhiliselt ongi minu ampluaa olnud telemängud.
Kas selle saate juhil on mingid kindlad asjad, mida ta järgima peab? Näiteks “Nõrgimas lülis” pidi saatejuht olema naine ja paras mõrd.
Formaadil ei ole saatejuhile väga täpseid mängureegleid kehtestatud. Tuleb hoida tempot, et vaatajal ei hakkaks igav, et mäng ei vajuks ära, et reeglid oleks lihtsalt ja arusaadavalt selgitatud. Üldjuhul nõuab iga formaat, et igas saates saatejuht nagu papagoi korrutab reegleid, kuigi kõigil on need ammu selged. Seda tuleb teha.
Miljonimängus näiteks on väga rangelt paigas stuudio- ja helikujundus. Kas ka “Püramiidis”?
Meil on mõnevõrra vabamad käed. On küll mõned olulised detailid, näiteks püramiid, sest saate nimi on ju “Püramiid”. Ranget kohustust ei ole materjali valikus näiteks, võib arvestada kohalikke olusid, aga me püüame hoida nii stuudio- kui helikujunduse originaalile võimalikult lähedal.
Millal ja kui kaua Eesti vaataja “Püramiidi” näeb?
Alustame 4. märtsil. Saade on eetris kord nädalas laupäeviti. Kevadel on 13 saadet. Ma tean, et see jätkub kindlasti sügisel, aga kui pikalt, seda ma praegu ei tea.

Autor: Inge Pitsner