Intervjuud Teet Margnaga

TEET MARGNA: Sünnipäevakinkide asemel teevad sõbrad heategevust

Jõuluajal muutuvad inimesed alati heldemaks ja teevad annetusi. Pealinn uuris, kuidas ja kellele annetavad tuntud inimesed.

Pean teadma, et mu abi jõuab ka kohale

Inga Raitar, kirjanik ja ajakirjanik

Viimati annetasin Läti kauplusevaringu ohvrite lastele. Tegin telefoniannetuse, lihtsalt selle pärast, et sellel abil oli ka selge eesmärk, kuhu see raha edasi läheb. Lihtsalt «kandge firma x arvele ja siis me toetame» tüüpi annetused ei kõla minu jaoks alati reaalselt kohale jõudva abina. Selle toetuse andmine tundus nii loomulik – meie väikesel maal, kus ei ole suuri looduskatastroofe, ei ole ükski laps kindlustatud selle vastu, et ema läheb poodi ja ei tule enam kunagi tagasi. Kui ikka näen konkreetset muret, mille puhul minu konkreetne abi reaalselt kedagi aitab, siis ka aitan. Ma ei tee nö üldisi annetusi, et tunda end «hea inimesena» või et «kõik ju teevad jõuluajal». Kunagi ütles Aadu Luukas targad sõnad: «Ettevõtja ei pea alati andma raha. Ettevõtja tööaeg, teadmised ja sidemed, mille ta mingi projekti toeks vabatahtlikult annetab, võib olla märksa suurem abi, kui lihtsalt sümboolne rahasumma.» Sellest lausest lähtudes olen osalenud mitmetes heategevusprojektides oma oskuste ja teadmistega. Seega annetamine ei tähenda minu jaoks kerjusele raha viskamisega end temast paremini tundmist, vaid sisulist tegevust sisulise abi andmisel konkreetsele abivajajale.

Aitan noortel plaati välja anda

Üllar Saaremäe, näitleja:

Kui mul taskupõhja on midagi kogunenud, siis tänaval kerjusele ikka poetan. Olen ka Jõulutunneli annetuse teinud telefoni teel ning aeg-ajalt toetan Hooandjas noorte loomeinimeste toredaid projekte. Viimati paningi ühe heliplaadi väljaandmisele õla alla.

Annetasin Maxima ohvritele

Krista Lensin, telenägu

Annetasin just eile – telefoni teel – Maxima õnnetuse ohvrite toetuseks, samuti olen teinud sünnipäevakingitusi kellegi eest, annetades nende nimel. Põhiliselt aitan ikka lapsi, loomi, haiglaid ja õnnetuste ohvreid. Kui vähegi võimalik, siis teen annetusi telefoni teel, nii on kõige mugavam ja lihtsam.

Eelkõige lähevad mulle korda lapsed

Teet Margna, telesaatejuht ja produtsent

Juba palju aastaid tagasi sõlmisin oma SEB kontol igakuise püsiannetuse. Kui ma sain 40-aastaseks, otsustasin, et kõigil oma edasistel sünnipäevadel palun sõpradel jätta kingitus/lilled ostmata ning kanda oma võimaluste piires mingi summa minu heategevuslikule kontole. Eelkõige läheb mulle korda laste tervis või heaolu. Kõik, mis koguneb, püüan suunata kuhugi, kus see midagi head teeb. Kui märkan (sotsiaal)meedias mõnda kampaaniat, mis mind puudutab, siis osalen seal samuti. Reeglina annetustelefonil helistades.